Τηλέφωνο: +30 26510 25324 | Φαξ: +30 26510 32907 | Email: info@isioanninon.gr
Γ. Παπανδρέου 2 Κτίριο Β, ΤΚ 45 444, Ιωάννινα
Ώρες Λειτουργίας
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΥΤΕΡΑ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 09:00 - 15:00 ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ 18:00-20:00
ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ 10:00-14:00 ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ 18:00-20:00
ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΘΕΩΡΗΣΗ ΓΝΗΣΙΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 10:00-12:00
Η Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών/Πόρτα Ανοιχτή ανακοινώνει τη διοργάνωση του εκπαιδευτικού σεμιναρίου: “Δυσφαγία παιδιών και ενηλίκων: Από τη θεωρία στην κλινική πράξη”
Η Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών/Πόρτα Ανοιχτή, διαθέτοντας πολυετή εμπειρία στην εκπαίδευση και διαχείριση παιδιών και ενηλίκων με διαταραχές σίτισης και κατάποσης, διοργανώνει εκπαιδευτικό σεμινάριο με θέμα: «Δυσφαγία παιδιών και ενηλίκων: από τη θεωρία στην κλινική πράξη»,με στόχο την εμπεριστατωμένη θεωρητική και πρακτική εκπαίδευση στην εκτίμηση και στη διαχείριση της δυσφαγίας.
Σκοπός του εκπαιδευτικού σεμιναρίου είναι η βασική εκπαίδευση και εξοικείωση των συμμετεχόντων στην δυσφαγία παιδιών και ενηλίκων με νευροαναπτυξιακές δυσκολίες, συμπεριλαμβανομένης της εγκεφαλικής παράλυσης, αλλά και γενικότερα με νευρολογικές παθήσεις.
Οι συμμετέχοντες, κατά τη διάρκεια του εκπαιδευτικού σεμιναρίου, εκτός της θεωρητικής κατάρτισης, θα έχουν τη δυνατότητα πρακτικής άσκησης και εφαρμογής των αξιολογητικών και θεραπευτικών τεχνικών σε παιδιά και ενήλικες.
Το εκπαιδευτικό σεμινάριο απευθύνεται σε πτυχιούχους λογοθεραπευτές και σε τελειόφοιτους φοιτητές λογοθεραπείας και θα πραγματοποιηθεί από καταξιωμένους επιστήμονες στον τομέα της δυσφαγίαςκαι απόεξειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό της Πόρτας Ανοιχτής.
Με την ολοκλήρωση του εκπαιδευτικού σεμιναρίου θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης.
Εκπαιδευτική ομάδα:
Εισηγητές
Επιστημονική ομάδα Εταιρείας Προστασίας Σπαστικών/Πόρτα Ανοιχτής
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Αριθμός συμμετεχόντων:40 άτομα
Τόπος διεξαγωγής: Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών/Πόρτα Ανοιχτή
Μ. Γερουλάνου 117, Αργυρούπολη (πλησίον σταθμού μετρό Αργυρούπολη)
Ημερομηνίες και ώρες διεξαγωγής: 2, 3 και 4 Απριλίου 2023 (09.00-16.00)
Κόστος συμμετοχής:
Παρακαλούμε δηλώστε τη συμμετοχή σας έως τις 20 Μαρτίου 2023, αποστέλλοντας την αίτηση συμμετοχής συμμετοχής και την προκαταβολή στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Δείτε εδώ τηνανακοίνωση, την αίτηση συμμετοχήςκαι τοπρόγραμμα του εκπαιδευτικού σεμιναρίου.
Τηλέφωνο: +30 26510 25324 | Φαξ: +30 26510 32907 | Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Γ. Παπανδρέου 2 Κτίριο Β, ΤΚ 45 444, Ιωάννινα
Ώρες Λειτουργίας Δευ-Παρ: 09:00-15:00 (Τετ: 18.00-20.00)
Για θεώρηση γνησίου υπογραφής, ΑΥΣΤΗΡΑ, καθημερινα 10:00-12:00
Ώρες Λειτουργίας για Ιατρούς: Καθημερινά 10:00-14:00 κατόπιν ραντεβού