Τηλέφωνο: +30 26510 25324 | Φαξ: +30 26510 32907 | Email: info@isioanninon.gr
Γ. Παπανδρέου 2 Κτίριο Β, ΤΚ 45 444, Ιωάννινα
Ώρες Λειτουργίας
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΥΤΕΡΑ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 09:00 - 15:00 ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ 18:00-20:00
ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ 10:00-14:00 ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ 18:00-20:00
ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΘΕΩΡΗΣΗ ΓΝΗΣΙΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 10:00-12:00
![]() |
||
Απαιτείται Φυσική Παρουσία
To Ινστιτούτο Μελέτης, Έρευνας και Εκπαίδευσης για το Σακχαρώδη Διαβήτη και τα Μεταβολικά Νοσήματα, σε συνεργασία με την Πανελλήνιο Εταιρεία Διατροφής διοργανώνουν με ΦΥΣΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ στο Ξενοδοχείο DIVANI CARAVEL στην ΑΘΗΝΑ από 20-24 Φεβρουαρίου 2023 το 23ο Ετήσιο Πανελλήνιο Συνέδριο – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΥΓΕΙΑΣ «Γ. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ». Πιστεύουμε ακράδαντα ότι η συνεργασία αυτή συνεισφέρει σημαντικά στη συνεχιζόμενη Εκπαίδευση των Γιατρών της Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας. Στις ημέρες μας, πέραν των προβλημάτων της πανδημίας COVID-19 που εξακολουθούν να υφίστανται, ο Σακχαρώδης Διαβήτης, τα Μεταβολικά Νοσήματα και οι επιπλοκές τους - κύρια - τα Καρδιαγγειακά νοσήματα αυξάνονται δραματικά σχεδόν επιδημικά, σε νοσηρότητα, θνητότητα και αυξημένο κόστος Δημόσιας Υγείας. Αυτονόητα επιβάλλεται να εντείνουμε όλοι τις προσπάθειές μας για την πρόληψη, την έγκαιρη διάγνωση και τη σωστή αντιμετώπισή τους. Παρεμβαίνουμε ενεργά συνεχώς με τη Συνεχιζόμενη Εκπαίδευση των Γιατρών της Π.Φ.Υ. (Γενικών Γιατρών, Παθολόγων και όχι μόνο), προς την κατεύθυνση της Πρόληψης, με αλλαγή τρόπου Ζωής κυρίως Διατροφής και Άσκησης. αλλά και της σύγχρονης σωστής θεραπευτικής αγωγής που είναι και στο Βασικό αντικείμενο των Γιατρών της Π.Φ.Υ. Βασικά χαρακτηριστικά του προγράμματος είναι: • Επιλογή θεμάτων, που καλύπτουν τα σημαντικότερα, συχνότερα νοσήματα Δίνουμε μεγάλη σημασία στην παρουσίαση του ερευνητικού έργου αξιόλογων συναδέλφων, τους οποίους ευχαριστούμε ιδιαίτερα. Η Οργανωτική και Επιστημονικής Επιτροπή κατέβαλε κάθε δυνατή προσπάθεια στη δύσκολή εποχή της Πανδημίας ώστε το 23ο Πανελλήνιο Συνέδριό μας να είναι ένα ευχάριστο, παραγωγικό και δημιουργικό για την εκπαίδευσή μας πενθήμερο. Με ιδιαίτερη χαρά και τιμή Σας περιμένουμε 20 – 24 Φεβρουαρίου 2023 στο Ξενοδοχείο DIVANI CARAVEL στην ΑΘΗΝΑ. Με συναδελφικούς χαιρετισμούς Οι Πρόεδροι του Συνεδρίου |
||
|
||
|
||
Congress World |
Τηλέφωνο: +30 26510 25324 | Φαξ: +30 26510 32907 | Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Γ. Παπανδρέου 2 Κτίριο Β, ΤΚ 45 444, Ιωάννινα
Ώρες Λειτουργίας Δευ-Παρ: 09:00-15:00 (Τετ: 18.00-20.00)
Για θεώρηση γνησίου υπογραφής, ΑΥΣΤΗΡΑ, καθημερινα 10:00-12:00
Ώρες Λειτουργίας για Ιατρούς: Καθημερινά 10:00-14:00 κατόπιν ραντεβού