|
|
Αγαπητοί Συνάδελφοι, Σας καλωσορίζουμε στο 16ο Εκπαιδευτικό Σεμινάριο με θέμα “Αντιμετώπιση Υπέρτασης μετά τις Κατευθυντήριες Οδηγίες ESH 2023”, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στις Σπέτσες, στο “Spetses Hotel”, στις 22-24 Σεπτεμβρίου 2023.
Το Εκπαιδευτικό αυτό Σεμινάριο έχει ως στόχο την ενημέρωση των συμμετεχόντων στην αντιμετώπιση της Αρτηριακής Υπέρτασης, με βάση τις πρόσφατα δημοσιευθείσες οδηγίες της ESH για τη διαχείρισή της.
Κατά τη διάρκεια του Εκπαιδευτικού Σεμιναρίου, θα έχουμε τη δυνατότητα να παρακολουθήσουμε Στρογγυλά Τραπέζια ή Διαλέξεις με συμμετοχή ειδικών, οι οποίοι θα αναπτύξουν, με κριτική διάθεση, θέματα που αφορούν στις αλλαγές της διαχείρισης της υπέρτασης, όπως αυτές αποτυπώνονται στις νέες Κατευθυντήριες Οδηγίες. Προφανώς, οι Κατευθυντήριες Οδηγίες συνιστούν πεδίο συναίνεσης μεταξύ Ειδικών, όμως η τελική συμφωνία προϋποθέτει σύγκλιση διαφορετικών απόψεων σε έναν κοινό τόπο, αποδεκτό από την πλειοψηφία. Τέλος, βασική αρχή των Κατευθυντήριων Οδηγιών της ESH, αποτελεί το γεγονός ότι οι συστάσεις έχουν πρωτίστως εκπαιδευτικό χαρακτήρα και για το λόγο αυτό, αποτελούν πρόσφορο εκπαιδευτικό υλικό του 16ου Εκπαιδευτικού Σεμιναρίου της Ελληνικής Εταιρίας Υπέρτασης.
Η παρουσία και ενεργός συμμετοχή σας στις εργασίες του Σεμιναρίου των Σπετσών αποτελούν απαραίτητο συστατικό για την επιτυχία του.
Εκ μέρους της Οργανωτικής Επιτροπής, Κ. Θωμόπουλος
|
|
|
|
|
ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ
Ακολούθως μπορείτε να βρείτε το Τελικό Επιστημονικό Πρόγραμμα του Σεμιναρίου:
![](http://pco-dmc.gr/media/com_acymailing/upload/capture_prog_1.PNG)
ΕΓΓΡΑΦΗ
Το κόστος εγγραφής στο Σεμινάριο ανέρχεται στα 140€ πλέον Φ.Π.Α. και μπορείτε να εγγραφείτε σε αυτό, συμπληρώνοντας την ακόλουθη φόρμα εγγραφής:
![](http://pco-dmc.gr/media/com_acymailing/upload/capture_info.PNG)
|
|
|
|
|
ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ
Στο πλαίσιο του 16ου Εκπαιδευτικού Σεμιναρίου θα χορηγηθούν 13 Μόρια Συνεχιζόμενης Ιατρικής Εκπαίδευσης, από τον Πανελλήνιο Ιατρικό Σύλλογο (Π.Ι.Σ.) στις ιατρικές ειδικότητες.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη γραμματεία του 16ου Εκπαιδευτικού Σεμιναρίου Υπέρτασης:
Congress World Μιχαλακοπούλου 27, 115 28 Αθήνα Τηλ: 210 7222518, Fax:210 7210069 www.congressworld.gr emails: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. / Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. / Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
|
|
|